umów on-line

Lifting twarzy bez skalpela – nici liftingujące unoszą i rewitalizują skórę i tkankę podskórną.

Wraz z upływem czasu skóra i tkanka podskórna, a nawet elementy kostne zmieniają się. Skóra wiotczeje, traci jędrność, sprężystość, zmienia koloryt, tkanka podskórna zanika, a elementy kostne przesuwają się. Te zmiany odpowiadają za proces opuszczenia i zwiotczenia tkanek, tzw. ptozę. Zmiany najbardziej widoczne są na twarzy i szyi. Żartobliwie powtarzając za zasłyszanym anglojęzycznym wykładowcą: najpierw jest face i neck a potem powstaje nowa część ciała feneck…

Takie zmiany można skorygować. Dawniej jedyną metodą przemieszczenia i naciągnięcia tkanek był lifting chirurgiczny. Obecnie dysponujemy szerszą gamą możliwości i mniej inwazyjnych metod. Napięcie możemy przywracać liftingiem laserowym, mezoterapią, falami radiowymi itp. oraz, coraz powszechniejszą metodą podnoszenia i przesuwania tkanek za pomocą nici liftingujących. W tej procedurze, specjalne, zaopatrzone w wypustki nici implantujemy w tkankę podskórną wykonując odpowiednie pętle i zwroty tak aby wprowadzona nic przesunęła, przemieściła i utrzymała ciężar tkanki. Dalej działają już procesy fizjologiczne, przesunięte tkanki po zabiegu ulegają procesom naprawczym, dzięki czemu napinają się, powstaje kolagen, a skóra odzyskuje sprężystość. Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym, jest niebolesny. Bezpośrednio po zabiegu okolice poddane implantacji są tkliwe, lekko obrzęknięte. Jest to jednak bardziej odczuwalne niż widoczne. W okolicy wprowadzenia nici mogą być widoczne zaciągnięcia wynikające z nadmiaru przesuniętej skóry, które szybko się wchłaniają. Całość goi się ok 7-10 dni, bez żadnych widocznych śladów na twarzy czy szyi. Lifting całej twarzy trwa około 30-40 minut, a pojedynczej strefy zabiegowej tylko 10-15 minut.

Zabieg inicjuje wieloetapowy proces odnowy, wprowadzone nici grupują tkanki i naprowadzają je na właściwe położenie, wokół nici powstaje tkanka włóknista, która tworzy podskórny stelaż, wzmacniając tkanki i utrzymując je w żądanej pozycji. Po 6 miesiącach: nić zaczyna się powoli rozpuszczać uwalniając do organizmu składniki stymulujące naturalną biorewitalizację, poprawiając strukturę skóry na lata. Sam efekt liftingu utrzymuje się do 2-3 lat.

Tą metodą można unosić brwi, całe policzki, tzw. chomiki, kąciki ust, zwiotczały podbródek oddzielając go od szyi i przywracając jej wcześniejszy wygląd. Stosowane przez nas nici przeznaczone są zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn w różnym wieku, dla wszystkich, którzy zaobserwowali rozpoczynające się procesy starzenia objawiające się utratą jędrności i gęstości skóry, opadaniem tkanek miękkich, pojawieniem się płytkich lub głębokich zmarszczek, zmianą konturu i owalu twarzy. To zabieg o wysokiej, natychmiastowej oraz postępującej skuteczności zabiegowej, w zakresie liftingu twarzy i szyi, a także dekoltu, porównywalnego z efektami operacji chirurgicznych.

Koszt zabiegu zależy od rodzaju i ilości zastosowanych nici i waha się w zakresie od 1490 PLN do 4-5 tyś. PLN.

Zapraszam na konsultacje i zabiegi

dr n. med. Agnieszka Staniewska.

specjalista dermatolog, lekarz medycyny estetycznej

Pozostaw wiadomość
social media

Umów się na konsultację do wybranego specjalisty online.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o konsultacjach i wykonanych zabiegach napisz na adres recepcja@dagderm.pl lub skontaktuj się z nami telefoniczne pod numerem 502 207 506. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

WYBIERZ
TERMIN
KONSULTACJI